E-barometr.pl

Postaw na swoim!


Pomoc dla frankowiczów – jak zadbać o swoje interesy?

Trwają pracę nad ustawą regulującą kredyty zaciągnięte we franku szwajcarskim. Frankowicze będą mogli odzyskać sporą kwotę pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. W planach jest zwiększenie progu dochodowego. Frankowicz pobierałby z funduszu określona kwotę na spłatę raty kredytu. Oczywiście pobraną sumę należy oddać. Okres zwrotu jest jednak dopasowany do możliwości kredytobiorcy. Mówi się, że jest to jedyna ustawa, która faktycznie wejdzie w życie. Niestety na pomoc ze strony rządu należy jeszcze poczekać.

Spotkania z radcami prawnymi
Bardzo często organizowane są bezpłatne, grupowe spotkania z wykwalifikowanymi radcami prawnymi. Podczas takiego zebrania specjaliści tłumaczą, jakie prawa ma każdy kredytobiorca. Podpowiadają na co należy zwrócić uwagę w umowie kredytowej. Wyjaśniają, kiedy istnieje możliwość dochodzenia roszczeń np. ze względu na niedozwolone klauzule. Po takim spotkaniu frankowicz ma większą wiedzę na temat posiadanych możliwości.

Pomoc adwokacka
Mając przypuszczenia, że w umowie kredytowej znajdują się niedozwolone klauzule, warto zgłosić się po pomoc adwokacką. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług kancelarii, które specjalizuje się w kredytach zaciągniętych w obcej walucie. Zaletą jest nie tylko szeroka wiedza oraz duże doświadczenie. Czasami istnieje możliwość zapłaty dopiero po wygranej sprawie. Jeśli frankowicz wywalczy zwrot kwot nienależnie pobranych przez bank, to całość zostanie zainkasowana przez adwokata. Jest to jedyna forma wynagrodzenia za usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *