E-barometr.pl

Postaw na swoim!


Frankowicze – gdzie szukać pomocy?

Kredyt we frankach szwajcarskich może być ogromny obciążeniem, z którym nie poradzi sobie przeciętna osoba. Kilkanaście lat temu kredyty w obcej walucie były wizją wielkich oszczędności. Nikt w momencie podpisywania umowy nie przewidywał takiego obrotu sprawy. Frankowicze mają jednak szansę na zwrot nienależnie pobranych przez bank świadczeń. Ważne jest, aby umowa została dokładnie sprawdzona przez osobę, która ma dostateczną wiedzę z tego zakresu.

Wsparcie adwokata
Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii adwokackiej. Przed wyborem eksperta dobrze jest sprawdzić, czy specjalizuje się on w tego typu sprawach. Wiele kancelarii przystąpiło do popularnej akcji „Pomoc Frankowiczom”. Jest to gwarancja tego, że sprawa przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Adwokat zweryfikuje poprawność umowy kredytowej, obliczy kwotę nienależnie pobraną przez bank, a także sformułuje wniosek sądowy. Ponadto będzie reprezentował interesy klienta podczas postępowania sądowego.

Koszt dochodzenia roszczeń
Niestety dochodzenie roszczeń z tytułu nieuczciwej umowy kredytowej nie jest tanie. Frankowicz musi pokryć koszty postępowania sądowego. Zwykle wynoszą one kilka tysięcy złotych. Oczywiście w przypadku pozytywnego wyroku, to bank zostanie zobowiązany do pokrycia kosztów sądowych. Warto jednak mieć świadomość, że nie każda sprawa kończy się sukcesem. Dodatkowo należy opłacić usługi adwokackie. Może okazać się tak, że kredytobiorca nie tylko nie otrzyma zwrotu nadpłaty rat kredytowych, ale dodatkowo wyda kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *